× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

نوشتن برای تئاتر

ناشر: افراز

نویسنده:

مترجم: تالین آبادیان

کنگره : ‏‫‬‭‬‭PN1661‮‏‫‬‭‬‭‬‮‭/ ن9 ن9 1387

دیویی : ‭‬‭808/22

کتابشناسی ملی : 1527170

شابک : 9786005218725

سال نشر : 1387

صفحات کتاب : 248

برچسب ها:

خلاصه اثر

... به عنوان آموزگار هزاران دانشجوی نمایشنامه نویسی، هرگز از انتقال آن چه می دانم به نسل های آینده باز نایستاده ام و به عنوان یک نویسنده هرگز نوستن را ترک نکرده ام...

جانت نیپ ریس در سال 1936 در شهر بوستن به دنیا آمد. پس از فارغ التحصیلی در رشته ی زبان انگلیسی از دانشگاه تافتس در دانشگاه برندیس نمایشنامه نویسی را به عنوان حرفه ی اصلی خود برگزید. آثار او تاکنون در اکثر تئاترهای معتبر آمریکا، اروپا و چین بر روی صحنه رفته اند. نمایشنامه های معروف او عبارت اند از مجسمه ها، پل بل هاربور و پس از مارسی. جانت نیپ ریس به عنوان رئیس گروه نمایشنامه نویسی دانشگاه نیویورک به مدت هفده سال، از 1983 تا 1999، فعالیت کرده و مدیر کنونی بخش فارغ التحصیلان دانشگاه است.

وی همچنین عضو شورای نمایشنامه نویسان است و جوایز متعددی را در حوزه ی نمایشنامه نویسی از آن خود کرده است. او به عنوان مدرس تئاتر و نمایشنامه نویسی به کشورهای متعددی از قبیل چین، اندونزی، استرالیا، ایتالیا و انگلیسی سفر کرده و دانشجویان بسیاری را آموزش داده است. جنت نیپ ریس، به غیر از نمایشنامه، نوشتن نمایشنامه ی رادیویی برای رادیوی بی بی سی و فیلمنامه برای تلویزیون را هم در کارنامه ی فعالیت های خود دارد.

پشت جلد کتاب «نوشتن برای تئاتر»، به زندگی و تجربه های یکی از برجسته ترین چهره های آکادمیک تئاتر می پردازد که با تلاش های آکادمیک برای آموزش نمایشنامه نویسی ترکیب شده است. در شانزده فصل، گام به گام نوشتن و تئاتر را به خواننده ی خود درس می دهد. یک خودآمیز جذاب برای کسانی که می خواهند نوشتن را در جهان نمایش دنبال بکنند.

کتاب چاپی

50,000 40,000 تومان

افزودن به سبد خرید

صفحات کتاب : 248

شابک : 9786005218725

وزن : 280

نوبت چاپ : 2

کتاب الکترونیکی

17,360 13,888 تومان

حجم : 917.2 کیلو بایت

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان افراز را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دانلود نسخه اندروید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 222

موضوعات

فهرست

مقدمه
فصل اول: دوازده عادت یک نمایشنامه نویس موفق
فصل دوم: اتاقی برای نویسنده
فصل سوم: پنجاه پرسش هنگام نوشتن یک نمایشنامه
فصل چهارم: شخصیت
فصل پنجم: دیالوگ: شخصیت ها سخن می گویند
فصل ششم: مکان نمایشنامه
فصل هفتم: پایان بندی
فصل هشتم:بازنویسی
فصل نهم: دفترچه ی یادداشت نویسنده
فصل دهم: اودیسه ی یک نمایشنامه: از پکن تا خانه
فصل یازدهم: اقتباس
فصل دوازدهم: بایدها و نبایدهای نمایشنامه نویسی
فصل سیزدهم: منتقدان
فصل چهاردهم: تربیت یک نمایشنامه نویس
فصل پانزدهم: آن چه از دیگران آموختم
فصل شانزدهم: نمایشنامه نویس بودن

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات