× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

امروز شنبه

نامزد نهایی جایزه ی ادبی مهرگان برای مجموعه داستان سال های 1390 و 1391

ناشر: افراز

نویسنده:

مجموعه اثر : داستان امروز ایران

صفحات کتاب : 111

کنگره : ‏‫‭PIR۷۹۶۲‭‬ /ن۶۴۵‏‫‭‮الف‬۸ ۱۳۹۰‬

دیویی : ‏‫‭۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : ‎۲‎۰‎۴‎۱‎۱‎۲‎۳

شابک : ‭9789642432981

سال نشر : 1390

برچسب ها:

خلاصه اثر

یوسف انصاری: از سینه به سینه نقل شدن خسته شده ام. درست گفته اند: «وای به حال ملتی که داستان نداشته باشد.» شاید بشود گفت وای به حال ملتی که ادبیات مکتوب نداشته باشد. شاید به همین دلیل به سرعت در حال مکتوب کردن خود هستیم. نوشتن برای من شفاست. امروز در بیست و هفت سالگی این مفهوم را تا بن دندان می توانم درک کنم.

داستان های این مجموعه اغلب رئالیستی هستند و مضمون اصلی آن ها ترس و تنهایی انسان مدرن است؛ فضایی گوتیک وار از مشخصه های حاکم بر برخی از این داستان ها است؛ داستان هایی مستقل، با رگه هایی که آن ها را از نظر مضمونی به هم پیوند می دهد.

انصاری از نویسندگانی است که قصه گویی را در اولویت آثارش قرار داده است. توجه به مکان و زمان از دغدغه های او در این داستان هاست و خود اعتقاد دارد اغلب مکان در داستان هایش عنصر تعیین کننده ای است. گاه این مکان می تواند شهر باشد، گاه حاشیه ی شهر و گاه روستایی دورافتاده

«یوسف انصاری» متولد سال 1362 در تبریز است و جز این مجموعه داستان، یک رمان و یک مجموعه داستان دیگر نیز نوشته است که در آینده منتشر خواهند شد.
«پاراگراف» نام وبلاگی است که چهار سال پیش انصاری راه اندازی کرده و اغلب یادداشت ها و نقدهای او در این وبلاگ منتشر می شود.
«امروز شنبه» اولین مجموعه داستان «یوسف انصاری» نویسنده و منتقد است.
انصاری از سال 1386 به طور جدی داستان و نقد می نویسد؛ بیش از هفتاد نقد و یادداشت در روزنامه ها و مجلات معتبر کشور از او منتشر شده است.
کتابی تحقیقی نیز درباره ی زنده یاد غلامحسین ساعدی نوشته که هنوز منتشر نشده است.

او اعتقاد دارد نوشتن داستان نوعی مکتوب کردن خود است.

کتاب الکترونیکی

22,000 17,600 تومان

حجم : 387.7 کیلو بایت

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان افراز را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دانلود نسخه اندروید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 136

کتاب چاپی

25,000 20,000 تومان

افزودن به سبد خرید

صفحات کتاب : 112

شابک : 1298243964978

وزن : 145

نوبت چاپ : 2

موضوعات

فهرست

برف
احساسی که فقط یک آرایشگر می تواند تجربه کند
عروسی
امروز شنبه، فهمیدم ناصر، مردی که فکر می کردم نیست.
کله ی گنجشک
دیوار به دیوار
سگسار
اسماعیل

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات