0 امتیاز
0 نفر

آوات توی قاب

مجموعه داستان کوتاه

نوع اثر : کتاب

ناشر : افراز

نویسنده :

مجموعه اثر : داستان امروز ایران

قیمت نسخه مکتوب : 1,800 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 87

رده بندی کنگره : ‫PIR8184‭‬ ‭/ر386‫‭آ9 1389

رده بندی دیویی : ‫‭8‮فا‬3/62

شماره کتابشناسی ملی : 2041904

شابک : 9789642432738

سال نشر : 1389

خلاصه اثر

فضای داستان های این مجموعه اغلب رئالیستی هستند و در هر کدام تجربه های جدیدی دیده می شود. تجربه هایی که مخاطب را با داستان هایی متفاوت از داستان نویسی رایج در سال های گذشته روبه رو می کند.
مهم ترین عنصر در داستان های کرداوغلی آذر قصه است. کردواغلی با این که نویسنده ای زن است، ولی در داستان هایش تنها به دغدغه های زنانه نمی پردازد. باورها و عقاید بومی مضمون اغلب داستان های مجموعه داستان «آوات توی قاب» را تشکیل می دهند. «آوت توی قاب» اولین مجموعه داستان «نعیمه کرداوغلی آذر» است.
او داستان نویسی را به صورت جدی از شش سال قبل در تبریز شروع کرد و هم اکنون نیز ساکن تبریز است. داستان های کردواغلی در اغلب جوایز ادبی تقدیر شده اند و چند داستان او برنده ی نخست چند جایزه ی ادبی شده اند. از او قبل از انتشار این مجموعه، داستان های زیادی در مجلات معتبر کشور منتشر شده است. انتشار این مجموعه داستان بعد از داستان های فریبا وفی، نوید یک نویسنده ی زن جدی دیگر را از تبریز می دهد. ....
نعیمه کرداوغلی آذر: متولد تابستان 1359 تبریز. فارغ التحصیل زبان و ادبیات فارسی. از همان کودکی توی فضای قصه های مادربزرگ و پدر پرسه می زدم و به این که از کجا آمده اند و عاقبتشان چیست فکر می کردم. شبیه قصه هاشان را توی ذهنم می ساختم و باهاشان زندگی می کردم. تا یک روز بعد از این که از درس و دانشگاه فارغ شدم گفتم فکری برای دنیای شلوغ پلوغ توی ذهنم بکنم و راهی نیافتام جز این که به کاغذ و قلم پناه ببرم. به معجزه ی کلمات پی بردم و نوشتم.
دوروبر سال 81 بود که رسما شروع کردم به نوشتن چیزهایی شبیه داستان. در انجمن های ادبی شرکت کردم. تا می توانستم کتاب خواندم و خواندم و نوشتم و نوشتم. اولین داستانم در مجله ی گلستانه منتشر شد. در چند جشنواره داستان کوتاه و فیلمنامه نویسی شرکت کردم و در چند تا از آن ها برگزیده شدم؛ و بالاخره پس از سال ها جرات کردم مجموعه ای از داستان هایم را گرد اورم.

کتاب دیجیتال

1,800 1,440 تومان

حجم : 262.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 82

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان افراز را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مشت هایی که به در کوبیدند
رقص جوانه های لوبیا
انجیرهای سیاه
گره های رنگ به رنگ
یک مشت سوسک
اتاق نُه متری خودم
نقش قالی های توی کارگاه
مادربزرگ که مُرد
آدم برفی
ته چاه
سایه ی سیاه توپ بادی رنگارنگ
اتاق آجری
آدمک روی شیشه
آوات توی قاب
اولین درد

محصولات مشابه

بیشتر