× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

نمایشنامه ز

و چند نمایشنامه دیگر

ناشر: افراز

نویسنده:

مترجم: آکو حسین پور

مجموعه اثر : نمایشنامه های برتر جهان

صفحات کتاب : 127

کنگره : PIR3256

دیویی : 8‮فا‬9/23

کتابشناسی ملی : 5892325

شابک : 978-600-326-468-7

سال نشر : 1399

خلاصه اثر

در کتاب نمایشنامه ز با پنج سکانس از زندگی چند آواره کورد به کشورهای دیگر روبه رو هستید. جنگ، بی وطنی، فرار و تبعید با بسامد بالا در این نمایشنامه ها تکرار می شوند. کلماتی که به گوش اهالی خاورمیانه آشنا هستند. اگر لا به لای سطرهای کتابی که می خوانید به دنبال لحظات عاشقانه و لطایف زندگی هستید، هرگز این کتاب را نخوانید.

گزیده ای از نمایشنامه داداش مواظب باش...
خیلی وقته داداش، خیلی وقته. [با بیزاری پر از کینه] من اگه در مورد زندگی خودم برات حرف بزنم، اندازه همه دریاهای عالم به صورت این قرمساق های کافر تُف می ندازی. خدانشناس های بی وجدانن. نُه ماه، نُه ماه آزگار، مثل یه سگِ پاسوخته هی از این بیابون به اون بیابون و از این صحرا به اون صحرا می بردنمون؛ تا اینکه این اواخر ما رو به منطقۀ شمالی مرز آوردن.

اینجوری به نظر می رسید که حتی اجازۀ مرخصی هم به ما نمیدن. بیشتر به خاطر این بود که می ترسیدن نکنه بعد از مرخصی برنگردیم و فرار کنیم. [مثل اینکه خاطره ای بد یادش آمده باشد] داداش، همین دو ماه گذشته ۱۳۰ سرباز رو گذاشتن سینۀ دیوار. خودشون رو تو نیزارها و باتلاق ها مخفی کرده بودن. راستی شما خبر کشته شدن پنج نفر از فرمانده ها رو که تواین آخرین حمله کشته شدن، شنیدین؟

کتاب الکترونیکی

9,000 تومان

حجم : 505.5 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان افراز (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 83

موضوعات

فهرست

داداش! مواظب باش، ممکنه یهویی بکشمت
«ز»
صبحت به خیر ای غریبی
حشیش کش ها
گور غریبه ها

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات