× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

کارکرد نقد

ناشر: افراز

نویسنده:

مترجم: سیف الله سلیمانی

صفحات کتاب : 149

کنگره : PN۸۶‏‫‭/‮الف‬۹ک۲ ۱۳۹۸

دیویی : ۸۰۱/۹

کتابشناسی ملی : 5627287

شابک : 978-600-326-411-3

سال نشر : 1398

برچسب ها: تاریخ و نقد

خلاصه اثر

گستره همگانی گستره ای در حیات جامعه است که افراد می توانند با یکدیگر آزادانه به بحث و تشخیص آسیب های اجتماعی بنشینند و از طریق آن بحث ها، آرای سیاسی را تحت تاثیر قرار دهند.

به چنین بحثی، بحثی عمومی گفته می شود و به عنوان بیان دیدگاه ها در باب موضوعاتی که واجد نگرانی های عمومی است تعریف می شود که اغلب، اما نه همیشه، با رویکردهای های مخالف یا متفاوت شرکت کنندگان در آن مباحث مقارن است. این اصطلاح توسط فیلسوف آلمانی یورگن هابرماس وضع شد که «گستره همگانی را همچون یک جامعه مجازی یا خیالی که لزوما در هیچ فضای قابل شناسایی وجود ندارد» تعریف می کند.

یورگن هابرماس در توصیف ظهور گستره همگانی در قرن هجدهم، اشاره می کند که قلمرو یا گستره همگانی در اصل "با اقتدار عمومی همسنگ است"، حال آنکه "گستره خصوصی، تشکیل دهنده جامعۀ مدنی در معنای دقیقتر آن است، به عبارت دیگر، قلمرو مبادله کالاها و کار اجتماعی".

در حالی که "گستره اقتدار همگانی" با دولت یا قلمرو پلیس و طبقه حاکمه یا مقامات فئودالی (کلیسا، شاهزادگان و نجیب زادگان) سروکار دارد، "گستره همگانی واقعی" به معنای سیاسی آن، در آن زمان از درون گستره خصوصی، به طور خاص، در ارتباط با فعالیت های ادبی، یعنی دنیای اَدیبان سربرآورد.ا

کتاب الکترونیکی

10,430 8,344 تومان

حجم : 479.2 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان افراز (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 125

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات