× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

فیلم

تکامل و جوهر یک هنر نو

ناشر : افراز

نویسنده :

مترجم : مرتضی لطیفی نظامی

قیمت نسخه مکتوب : 66,000 تومان

صفحات کتاب : 347

کنگره : ‫‭PN۱۹۹۵‏‫‭/ب۲ف۹ ۱۳۹۷

دیویی : ۷۹۱/۴۳۷۵

کتابشناسی ملی : 5390956

شابک : 978-600-326-331-4‬‬

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

این کتاب به نظر بسیاری از محققان و دست اندرکاران هنر و سینما مجموعه ای است که نه تنها از ابتدای پیدایشش به شکل دقیق بررسی کرده، بلکه با کمک گرفتن از صحنه هایی از شاهکار های سینما، دلائل عرضه شده به شکل تئوری را به خواننده نشان می دهد.
کتابی است که هیچ محقق یا دوستدار واقعی سینما نمی تواند از خواندن آن صرف نظر کند.
وسعت موضوعات و شکل بندی آن ها در بخش های مختلف و رابطه ی این بخش ها با یکدیگر خواننده را به دنیایی از سینما هدایت کرده است و او را به ابزاری مسلح می کند که خواننده با نگاهی نو و بینشی منتقدانه به هر فیلمی نگاه کند و سینما را تنها وسیله ی تفریح و گذراندن وقت نبیند، بلکه آن را همچون یکی از هنر های مهم نیز تلقی کند و با نگاهی دیگر به آنچه بر صحنه در حال انجام است بنگرد، همان گونه که در مقابل یک پرده ی نقاشی یا در برار قطعه شعری قرار می گیرد.

هر چند این کتاب در سال های بسیار پیش نوشته و چاپ شده، ولی درست به دلیل این که به سینما به شکل هنری نه زودگذر بلکه همچون هنری ماندگار (درست مثل قوانین دیگر هنرها که از زمان بسیار دور به ما رسیده است) نگاه شده و اساس و قوانین این هنر را مورد جستجو و تحقیق قرار داده می توان آن را همیشه کتابی دانست که توضیحات و مثال هایش نه تنها درباره سینمای امروز قابل پذیرش است بلکه حتی برای سینمای آینده نیز باارزش است. زیرا تمام نکته هایی که سینماگران امروز باید به به شکلی در نظر گیرند را بالاژ در این کتاب تجزیه و تحلیل می کند.

نکته ی جالب دیگر این است که بالاژ در بسیاری از قسمت هایی که مورد بررسی قرار می دهد، هنرهای دیگر را نیز وارد بحث می کند و با سینما و تکامل آن مقایسه می کند و این درست از آغاز تولد هنر سینما که هنری صامت است شروع می شود. بخش اول کتاب کاملا به تولد سینما، مسائل مربوط به تولد آن در آغاز و... سینمای صامت اختصاص داده شده و بخش دوم سینمای ناطق و امکانات آن و مقایسه آن با سینمای صامت، مبودها و مسائل دیگر مربوط به آن، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

کتاب الکترونیکی

24,290 19,432 تومان

حجم : 1.3 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان افراز (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 293

موضوعات

فهرست

بخش اول
1 ـ ستایش تئوری
2 ـ تاریخ پیدایش سینِماتوگرافی و صنعت بزرگ
3 ـ زبان جدید
4 ـ فرهنگ دیدنی
5 ـ انسان مرئی
6 ـ «ماشین» خلاقه
7 ـ نمای اول
8 ـ سیمای انسان
9 ـ نمای متغیر
10 ـ مونتاژ
11 ـ حرکات دوربین
12 ـ تکنیکِ بیانیِ دوربین فیلم برداری
بخش دوم
13ـ مسائل مربوط به سبک سینما
14 ـ فرمالیسم پیشگامان
15 ـ کلک های دیدنی و نقاشی متحرک
16 ـ فیلم ناطق
17 ـ گفتگو
18 ـ مسئله ی کُمِدی در فیلم ناطق
19ـ اشاره ای به رنگ و برجستگی
20 ـ فیلم نوشته
21 ـ هنر: مایه و فرم
22 ـ مسائل سبک
23 ـ هنر های موزیکال
24 ـ قهرمان، زیبائی، ستاره و مورد گِرتا گاربو
25 ـ راه و اهداف سینمای شوروی

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات