× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
5 امتیاز
1 نفر

هنرمندی از جهانِ شناور

ناشر : افراز

نویسنده :

مترجم : یاسین محمدی

قیمت نسخه مکتوب : 54,400 تومان

صفحات کتاب : 272

کنگره : ‏‫‬‭PZ۳‏‫‭/‮الف‬۹۵۴ھ۹ ۱۳۹۱

دیویی : ‏‫‬‭۸۲۳/۹۱۴

کتابشناسی ملی : 2393889

شابک : 9789642436750

سال نشر : 1391

خلاصه اثر

هنرمندی از جهان شناور (به انگلیسی: An Artist of the Floating World) کتابی نوشتهٔ کازو ایشی گورو نویسندهٔ انگلیسی-ژاپنی است که در سال ۱۹۸۹ موفق شد جایزه وایت برد را از آن نویسنده اش کند. همچنین این کتاب نامزد نهایی جایزه ی بوکر شده است.

در توضیحات کوتاه کتاب آمده است:

... در طول این سال ها نکات زیادی آموخته ام. از تفکر دربارهٔ جهان عیش، و تشخیص زیبایی شکنندهٔ آن، بسیار آموخته ام. اما حالا احساس می کنم وقتش رسیده که به مسائل دیگر بپردازم. سنسه، عقیدهٔ من این است که در زمانهٔ دشواری مثل این، هنرمندان باید بیاموزند برای چیزهای ملموس تری ارزش قائل شوند، نه آن چیزهای لذت بخشی که با نور صبحگاهی ناپدید می شوند.

لازم نیست همیشه هنرمندان، جهانی منحط و بسته را اشغال کنند. ضمیر من، سنسه، به من می گوید که نمی توانم برای ابد هنرمندی از جهان شناور باقی بمانم…

کتاب چاپی

30,000 تومان

صفحات کتاب : 272

شابک : 9789642436750

وزن : 305

نوبت چاپ : 4

کتاب الکترونیکی

19,000 تومان

حجم : 982.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 748

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان افراز (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

موضوعات

فهرست

دیباچه ی مترجم برای چاپ چهارمحالا که نوبل ادبیات 2017 به کازوئو ایشیگورو نویسنده ی ژاپنی تبار رسیده است، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که با وجود این که او از کودکی در انگلستان زندگی کرده، فرهنگ سرزمین پدری خود یعنی ژاپن را به خوبی می شناسد؛ و این شناخت در رمان هنرمندی از جهان شناور تبلور دارد.
اکتبر 1948اگر در روزی آفتابی از شیب نمناکی بالا بیایید که از پل چوبی کوچکی آغاز می شود که هنوز در این حوالی به آن «پل تردید» می گویند، راه زیادی نرفته، سقف خانه ی من بین دو درخت چهل سکه پدیدار می شود.
آوریل 1949در سه یا چهار شب در هفته همچنان خود را در مسیر سراشیب می یابم که به سمت رودخانه و پل چوبی کوچکی پایین می رود و هنوز عده ای که از پیش از جنگ این جا زندگی می کنند، به آن «پل تردید» می گویند.
نوامبر 1949خاطره ی من از نخستین باری که با دکتر سایتو ملاقات کردم، کاملاً واضح است، و بنابراین به اندازه ی کافی به دقیق بودن آن اطمینان دارم.
ژوئن 1950بعد از دریافت خبر مرگ ماتسودا در اواخر صبح دیروز، برای خودم ناهار سبکی درست کردم، بعد برای کمی نرمش بیرون رفتم.

محصولات مشابه

بیشتر