0 امتیاز
0 نفر

دورنمای کاسل راک

برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات 2013

نوع اثر : کتاب

ناشر : افراز

نویسنده :

مترجم : زهرا نی‌چین

قیمت نسخه مکتوب : 12,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 165

رده بندی کنگره : ‏‫‭‭PR9199/3‬‏‫‭‭/م2د9 1390‬

رده بندی دیویی : ‏‫‭‭813/54‬

شماره کتابشناسی ملی : 1956456

شابک : 9789642432318

سال نشر : 1390

خلاصه اثر

آلیس آن مونرو (زاده ی ۱۰ ژوئیه ۱۹۳۱) نویسنده کانادایی معاصر و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۳ است. آکادمی نوبل مونرو را «استاد داستان کوتاه معاصر» توصیف کرد.

مونرو را یکی از تواناترین نویسندگان داستان کوتاه امروز می دانند. بسیاری بر این عقیده اند که مونرو جامعه ی کتاب خوان امریکای شمالی را با داستان کوتاه آشتی داده است. البته خودش می گوید هرگز قصد نداشته صرفاً نویسنده ی داستان کوتاه باشد؛ فکر می کرده مثل همه رمان خواهد نوشت. ولی حالا دیگر می داند نگاهش به مسائل برای نوشتن رمان مناسب نیست. دوست دارد پایان داستان را در ذهنش مجسم کند، و مطمئن باشد مثلاً تا کریسمس آن را تمام خواهد کرد، و نمی داند نویسنده ها چطور روی پروژه های طولانی مثل رمان با پایان باز کار می کنند.

در دهم اکتبر ۲۰۱۳ آکادمی سوئد اعلام کرد که جایزه ی نوبل ادبیات به این نویسنده ی نام آور کانادایی تعلق می گیرد. او که در زمان اعلام این خبر هشتاد و دو ساله بود، یکصد و دهمین برنده ی جایزه ی ادبی نوبل، اولین کانادایی برنده ی این جایزه و سیزدهمین زنی بود که از ۱۹۰۱ تاکنون موفق به گرفتن این جایزه ی معتبر ادبی شده است.

زندگی زنان در روستاها و شهرهای کانادا از درون مایه های آثار او است. بسیاری از منتقدان ادبی آثار مونرو را با چخوف مقایسه می کنند.

کتاب دیجیتال

5,800 4,640 تومان

حجم : 592.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 206

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان افراز را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید